Header Sinhala

ශ්‍රී ලංකා යුද්ධ හමුදා යුධොපකරණ බළකාය

ප්‍රමාද නොවී සපුරාලමු

හිටපු රෙජිමේන්තු මධ්‍යස්ථාන සේනාවිධායකවරුන්

අණදෙන නිලධාරි වරුන්

ලුතිතන් කර්නල් බිජි බෙුචර් එම්බිඊ
14.10.1949 - 10.03.1956

ලුතිතන් කර්නල් ඩිඑෆ්ට් අබෙිසිංහ
10.03.1956 - 29.01.1962

මේජර් ඊඩි ඊබටි
29.01.1962 - 16.02.1962

මේජර් ඒඒඩිබි පෙරේරා
17.02.1962 - 01.09.1964

ලුතිතන් කර්නල් ඩිජිඑෆ් ජයරත්න (SLAGSC)
01.09.1964 - 05.11.1965

මේජර් ඒඒඩිබි පෙරේරා
05.11.1965 - 26.03.1966

මෙිජර් ජිආර් ජයසිංහ
26.03.1966 - 21.01.1969

මේජර් ඩබිජි ෂොක්මන්
21.01.1969 - 18.05.1969


ලුත්තන් කර්නල් ජිආර් ජයසිංහ
18.05.1969 - 01.09.1974

මේජර් එල්ජි සිගේරා
01.09.1974 - 02.02.1977

මේජර් එම්එචි ධර්මසිරි
02.02.1977 - 11.07.1977

ලුතිතන් කර්නල් එල්ජි සිගේරා
11.07.1977 - 20.08.1977

මේජර් එම්එචි ධර්මසිරි
20.08.1977 - 17.10.1978

මේජර් ටි සිවෂන්මුගමි
17.10.1978 - 20.03.1979

ලුතිතන් කර්නල් එම්එචි ධර්මසිරි
20.03.1979 - 01.09.1982

ලුතිතන් කර්නල් ටි සිවෂන්මුගමි
01.09.1982 - 10.01.1986

ලුතිතන් කර්නල් කුලතුංග
10.01.1986 - 10.10.1989

ලුතිතන් කර්නල් ඒඹිසිඑන් ප්‍රනාන්දු
10.10.1989 - 01.01.1990

මධ්‍යස්ථාන සේනාවිධායක වරුන්/අණදෙන නිලධාරි වරුන්

ලුතිතන් කර්නල් ඒඹිසිඑන් ප්‍රනාන්දු
01.01.1990 - 24.01.1991

ලුත්තන් කර්නල් ජේජිඒ ජයවර්ධන
24.01.1991 - 10.07.1992

මධ්‍යස්ථාන සේනාවිධායක වරුන්

ලුත්තන් කර්නල් ජේජිඒ ජයවර්ධන යුඑස්පි
10.07.1992 - 15.08.1994

කර්නල් ඩිඑස්පි කෙමිපිටිය ඒටිඕ
15.08.1994 - 28.07.1995

බ්‍රිගේඩියර් ජේපිඒ ජයවර්ධන යූඑස්පී
28.07.1995 - 15.06.1996

කර්නල් එල්එල්ඒ ප්‍රනාන්දු යූඑස්පී
15.06.1996 - 19.03.1997

කර්නල් සීජේ කොට්ටහච්චි ඒඒටීඕ
19.03.1997 - 01.04.1998

කර්නල් එස්ටී අබේරත්න යූඑස්පී
01.04.1998 - 24.02.1999

බ්‍රිගේඩියර් එස්ටී අබේරත්න යූඑස්පී
24.02.1999 - 16.06.1999

බ්‍රිගේඩියර් එල්බී අළුවිහාරේ යූඑස්පී පීඑස්සී ඒඒටීඕ
16.06.1999 - 15.07.1999

බ්‍රිගේඩියර් සීජේ කොට්ටහච්චි ඒඒටීඕ
15.07.1999 - 11.09.2000

කර්නල් බීපීඑච්එස් මෙන්ඩිස්
11.09.2000 - 20.06.2002

ලුතිතන් කර්නල් ටීඑම්එස්එච්බී මඩුගල්ල
20.06.2002 - 07.08.2002

කර්නල් එන්බී නිකහැටිය ඒටීඕ
07.08.2002 - 04.10.2005

කර්නල් එම්ඉසෙඩ්ආර් සැලේ යූඑස්පී
04.10.2005 - 20.07.2006

කර්නල් ආර්වී උඩවත්ත පීඑස්සී ඒටීඕ
20.07.2006 - 29.06.2007

බ්‍රිගේඩියර් ආර්වී උඩවත්ත පීඑස්සී ඒටීඕ
29.06.2007 - 11.07.2007

ලුතිතන් කර්නල් ඩබ්ඒපීඑන් විජේසිංහ ආර්එස්පී ඒඒටීඕ
11.07.2007 - 28.05.2008

ලුතිතන් කර්නල් එච්ජීඅයි විද්‍යානන්ද ඒඒටීඔි එල්එස්සී
29.05.2008 - 17.03.2009

කර්නල් එච්ජීඅයි විද්‍යානන්ද ඒඒටීඔි එල්එස්සී
17.03.2009 - 07.12.2009

කර්නල් බීඑස් විදානගේ
07.12.2009 - 25.07.2011

කර්නල් ඩීඑස්ඒ දෙහිවත්ත ඒටීඔි
25.07.2011 - 04.07.2014


බ්‍රිගේඩියර් එච්එම්යුබී හේරත් ආර්එස්පී යූඑස්පී ඒඒටීඔි එල්එස්සි
04.07.2014 - 07.11.2016

බ්‍රිගේඩියර් ජේඒඩිපි ජයතිලක යුඑස්පි ඒටිඕ
07.11.2016 - 06.03.2018

කර්නල් එස්එම්ඩබ්බිඑන් තලගහවත්ත ඒටිඔි
06.03.2018 - 25.10.2018

බ්‍රිගේඩියර් එස්එම්ඩබ්බිඑන් තලගහවත්ත ඒටිඔි
25.10.2018 - 16.08.2019

බ්‍රිගේඩියර් එස්එන්ඒ දිසානායක ඒටීඕ
16.08.2019 - 11.09.2020

බ්‍රිගේඩියර් ජේ පී එච් ගමගේ යූඑස්පී ඒඒටිඕ
16.08.2019 - මේ දක්වා