Header Sinhala

ශ්‍රී ලංකා සංඥා බළකාය

ස්ථීර ක්ෂණික

රෙජිමේන්තු අණදෙන නිලධාරීන් හා බලකාධිපතිවරුන්

01. කර්නල් සීජේ අබේරත්න
1988 - 04 - 25 සිට 1988 - 07 - 15 දක්වා

බ්‍රිගේඩියර් සීජේ අබේරත්න
1988 - 07 - 15 සිට 1992 - 12 - 01 දක්වා


02. බ්‍රිගේඩියර් කේඒ ඥාණවීර
1992 - 12 - 01 සිට 1993 - 10 - 22 දක්වා


03. කර්නල් ඒඑම්සීඩබ්ලිව්බී සෙනෙවිරත්න පීඑස්සී
1993 - 10 - 22 සිට 1993 - 12 - 01 දක්වා

බ්‍රිගේඩියර් ඒඑම්සීඩබ්ලිව්බී සෙනෙවිරත්න පීඑස්සී
1993 - 12 - 01 සිට 1996 - 01 - 01 දක්වා


 

04. බ්‍රිගේඩියර් එච්ජීඑන් පද්මසිරි
1996 - 01 - 01 සිට 1997 - 04 - 30 දක්වා


05. බ්‍රිගේඩියර් ඒඑම්සීඩබ්ලිව්බී සෙනෙවිරත්න පීඑස්සී
1997 - 01 - 20 සිට 1998 - 02 - 23 දක්වා

මේජර් ජෙනරල් ඒඑම්සීඩබ්ලිව්බී සෙනෙවිරත්න යූඑස්පී පීඑස්සී
1998 - 02 - 23 සිට 2000 - 08 - 23 දක්වා


06. බ්‍රිගේඩියර් කේජේඑන් සේනවීර ආර්එස්පී යූඑස්පී එල්ඩීඑම්සී
2000 - 08 - 23 සිට 2001 - 07 - 20 දක්වා

 
 


 

07. මේජර් ජෙනරල් ඒඑම්සීඩබ්ලිව්බී සෙනෙවිරත්න යූඑස්පී එන්ඩීයූ පීඑස්සී
2001 - 07 - 20 සිට 2003 - 12 - 22 දක්වා


08. බ්‍රිගේඩියර් වයිඑස්ඒ ද සිල්වා යූඑස්පී පීඑස්සී
2003 - 12 - 22 සිට 2004 - 05 - 14 දක්වා


09. මේජර් ජෙනරල් ඒඑම්සීඩබ්ලිව්බී සෙනෙවිරත්න යූඑස්පී එන්ඩීයූ පීඑස්සී
2004 - 05 - 14 සිට 2004 -08 - 19 දක්වා


 

10. බ්‍රිගේඩියර් වයිඑස්ඒ ද සිල්වා යූඑස්පී පීඑස්සී
2004 -08 - 19 සිට 2005 - 11 - 29 දක්වා

මේජර් ජෙනරල් වයිඑස්ඒ ද සිල්වා යූඑස්පී පීඑස්සී
2005 - 11 - 29 සිට 2008 - 01 - 16 දක්වා


11. බ්‍රිගේඩියර් ටීඑෆ් මීඩින් ආර්එස්පී එල්ඩීඑම්සී
2008 - 01 - 16 සිට 2009 - 07 - 16 දක්වා


12. බ්‍රිගේඩියර් ඊපී ද ඉසෙඩ් අබේසේකර යූඑස්පී
2009 - 07 - 16 සිට 2010 - 05 - 25 දක්වා

මේජර් ජෙනරල් ඊපී ද ඉසෙඩ් අබේසේකර යූඑස්පී
2010 - 05 - 25 සිට 2014 -05-07 දක්වා


 

13. මේජර් ජෙනරල් එස්ඒපීපී සමරසිංහ ආර්එස්පී යූඑස්පී පීඑස්සී
2014 -05-07 සිට 2015- 05 - 06 දක්වා


14. මේජර් ජෙනරල් කේආර්පී රොවෙල් ආර්ඩබ්ලිව්පී යූඑස්පී එන්ඩීයූ පීඑස්සී යූඑස්ඒසීජීඑස්සී
2015 - 05 - 07 සිට 2017 - 04 - 16 දක්වා


15. මේජර් ජෙනරල් බීඑච්එම්ඒ විජේසිංහ යූඑස්පී එන්ඩීයූ පීඑස්සී
2017 - 04 -16 සිට 2019 - 04 - 26


 

16. මේජර් ජෙනරල් එන් එම් හෙට්ටිආරච්චි යූඑස්පී පීඑස්සී එච්ඩීඑම්සී
2019 - 04 - 26 සිට 2020 - 02 - 24


17. මේජර් ජෙනරල් ඩී ඒ පී එන් දෙමටන්පිටිය එන්ඩීයූ පීඑස්සී
2020 - 02 - 26 සිට 2021 - 01 - 14


18. මේජර් ජෙනරල් පීඒජේ පීරිස් එන්ඩීයූ
2021 - 01 - 15 සිට 2022- 06- 02


 

19. මේජර් ජෙනරාල් එච්එම්එල්ඩී හේරත් ආර්එස්පී යූඑස්පී පීඑස්සී
2022- 06- 03 සිට අද දින දක්වා