Header Sinhala

ශ්‍රී ලංකා සංඥා බළකාය

ස්ථීර ක්ෂණික

බලසේනාධිපතිවරුන්

01. බ්‍රිගේඩියර් සීජේ අබේරත්න
1988 - 07 - 15 සිට 1991 - 04 - 01 දක්වා

02. බ්‍රිගේඩියර් එෆ්එස්ජේ ද සිල්වා
1991 - 04 - 01 සිට 1991 - 10 - 15 දක්වා

03. බ්‍රිගේඩියර් සීජේ අබේරත්න
1991 - 10 - 15 සිට 1992 - 05 - 01 දක්වා

04. කර්නල් කේඒ ඥාණවීර
1992 - 05 - 01 සිට 1992 - 10 - 01 දක්වා

බ්‍රිගේඩියර් කේඒ ඥාණවීර
1992 - 10 - 01 සිට 1993 - 06 - 27 දක්වා

05. කර්නල් එච්ජීඑන් පද්මසිරි
1993 - 06 - 27 සිට 1993 - 12 - 01 දක්වා

 
 

06. බ්‍රිගේඩියර් ඒඑම්සීඩබ්ලිව්බී සෙනෙවිරත්න පීඑස්සී
1993 - 12 - 01 සිට 1994 - 05 - 01 දක්වා

 
 

07. කර්නල් එච්ජීඑන් පද්මසිරි
1994 - 05 - 01 සිට 1996 - 09 - 01 දක්වා

බ්‍රිගේඩියර් එච්ජීඑන් පද්මසිරි
1994 - 09 - 01 සිට 1996 - 10 - 20 දක්වා

08. කර්නල් එම්ඒ විපුලගුණ
1996 - 10 - 20 සිට 1996 - 12 - 01 දක්වා

 
 



09. කර්නල් ඩබ්ලිව්ඩීඑන් ප්‍රේමසිරි
1996 - 12 - 11 සිට 1997 - 06 - 05 දක්වා

කර්නල් ඩබ්ලිව්ඩීඑන් ප්‍රේමසිරි
1997 - 06 - 05 සිට 1999 - 02 - 20 දක්වා

10. කර්නල් වයිඑස්ඒ ද සිල්වා යූඑස්පී පීඑස්සී
1999 - 02 - 20 සිට 1999 - 02 - 24 දක්වා

බ්‍රිගේඩියර් වයිඑස්ඒ ද සිල්වා යූඑස්පී පීඑස්සී
1999 - 02 - 24 සිට 2003 - 03 - 12 දක්වා

11. කර්නල් ඊපී ද ඉසෙඩ් අබේසේකර යූඑස්පී
2003 - 03 - 12 සිට 2003 - 08 - 21 දක්වා

 
 

12. බ්‍රිගේඩියර් වයිඑස්ඒ ද සිල්වා යූඑස්පී පීඑස්සී
2003 - 08 - 21 සිට 2004 - 05 - 14 දක්වා

 
 



13. බ්‍රිගේඩියර් ඊපී ද ඉසෙඩ් අබේසේකර යූඑස්පී
2004 - 07 - 29 සිට 2005 - 12 - 26 දක්වා

 
 

14. බ්‍රිගේඩියර් ටීඑෆ් මීඩින් ආර්එස්පී එල්ඩීඑම්සී
2005 - 12 - 26 සිට 2008 - 08 - 04 දක්වා

 
 

15. කර්නල් කේආර්පී රොවෙල් ආර්ඩබ්ලිව්පී යූඑස්පී එන්ඩීයූ පීඑස්සී යූඑස්ඒසීජීඑස්සී
2008 - 08 - 04 සිට 2009 - 07 - 29 දක්වා

බ්‍රිගේඩියර් කේආර්පී රොවෙල් ආර්ඩබ්ලිව්පී යූඑස්පී එන්ඩීයූ පීඑස්සී යූඑස්ඒසීජීඑස්සී
2009 - 07 - 29 to 2011 - 07 -29 දක්වා

16. කර්නල් එන්එම් හෙට්ටිආරච්චි පීඑස්සී
2011- 07 - 29 සිට 2012 - 04 - 27 දක්වා

බ්‍රිගේඩියර් එන්එම් හෙට්ටිආරච්චි පීඑස්සී
2012- 04 - 28 සිට 13 - 02 - 2014 දක්වා

17. බ්‍රිගේඩියර් ඩීඒපීඑන් දෙමටන්පිටිය පීඑස්සී
13 - 02 - 2014 සිට 15-03-2015 දක්වා

18. බ්‍රිගේඩියර් එච්පී සෙනෙවිරත්න යූඑස්පී
16 - 03 - 2015 සිට 01 - 08 - 2016 දක්වා

19. බ්‍රිගේඩියර් එම්ටී වෛද්‍යරත්න
01 - 08 - 2016 සිට 21 - 10 - 2018



20. බ්‍රිගේඩියර් ඩබ්ලිව්පීඒකේ තිලකරත්න පීඑස්සී
22 - 10 - 2018 සිට 22 - 04 - 2019


21. කර්නල් ඩබ්ලිව්එල් ප්‍රේමසිරි යුඑස්පී
22 - 04 - 2019 සිට 20 - 11 - 2019 දක්වා

බ්‍රිගේඩියර් ඩබ්ලිව්එල් ප්‍රේමසිරි යුඑස්පී
20 - 11 - 2019 සිට 29 - 01 - 2021

22. බ්‍රිගේඩියර් එච්එම්එල්ඩී හේරත් ආර්එස්පී යූඑස්පී පීඑස්සී
29 - 01 - 2021 සිට 10 - 08 -2021 දක්වා

මේජර් ජෙනරල් එච්එම්එල්ඩී හේරත් ආර්එස්පී යූඑස්පී පීඑස්සී
10 - 08 -2021 සිට 16 -08 -2021

23. බ්‍රිගේඩියර් ජීඑල්එස්ඩබ්ලිව් ලියනගේ යූඑස්පී පීඑස්සී
16 -08 -2021 සිට 07 -03 -2022 දක්වා

24. බ්‍රිගේඩියර් බීඅයි අස්සලාරච්චි යූඑස්පී පීඑස්සී
09 -03 -2022 අද දින දක්වා