Header Sinhala

ශ්‍රී ලංකා සන්නාහ සන්නද්ධ බළකාය

දෛවයේ කැඳවුම කොතැනද

බලසේනාධිපතිවරුන්

බ්‍රිගේඩියර් වයි බලරත්නරාජහ්
15.12.1988 - 17.01.1989

බ්‍රිගේඩියර් ටීඑන් ද සිල්වා
17.01.1989 - 01.12.1989

බ්‍රිගේඩියර් පීඒ කරුණාතිලක ආර්ඩබ්ලිව්පී
01.12.1989- 21.02.1994

බ්‍රිගේඩියර් ඩී කළුපහන ආර්එස්පී යූඑස්පී පීඑස්සී
21.02.1994 - 10.01.1995

බ්‍රිගේඩියර් එන්ආර් මාරඹේ ආර්එස්පී යූඑස්පී පීඑස්සී
10.01.1995 - 07.05.1996

කර්නල් ජී බාලසූරිය ආර්එස්පී යූඑස්පී පීඑස්සී
07.05.1996 - 03.01.1997


කර්නල් ජීඒ චන්ද්‍රසිරි යූඑස්පී පීඑස්සී
03.01.1997 - 06.06.1997

බ්‍රිගේඩියර් ජීඒ චන්ද්‍රසිරි යූඑස්පී පීඑස්සී
06.06.1997 - 08.10.1997

බ්‍රිගේඩියර් එන්ඒ රණසිංහ ආර්එස්පී යූඑස්පී පීඑස්සී
15.07.1999 - 15.01.2000

කර්නල් ආර්එම් ජයසිංහ යූඑස්පී පීඑස්සී
15.01.2000 - 08.12.2001

බ්‍රිගේඩියර් ආර්එම් ජයසිංහ යූඑස්පී පීඑස්සී
08.12.2000 - 03.05.2002

කර්නල් ආර්එම්ජේඒ රත්නායක ආර්එස්පී
03.05.2002 -12.07.2002

කර්නල් එම්පී පීරිස් ආර්එස්පී පීඑස්සී
12.07.2002 - 06.01.2005

කර්නල් යූඒබී මඩවල පීඑස්සී
06.01.2005 - 01.02.2006

කර්නල් ඒඑම් පෙරේරා ආර්ඩබ්ලිව්පී ආර්එස්පී පීඑස්සී
01.02.2006 - 01.05.2006

බ්‍රිගේඩියර් ඒඑම් පෙරේරා ආර්ඩබ්ලිව්පී ආර්එස්පී පීඑස්සී
01.05.2006 - 19.08.2006

කර්නල් එන් උඩවත්ත ආර්එස්පී පීඑස්සී
19.08.2006 - 12.03.2007


බ්‍රිගේඩියර් එන් උඩවත්ත ආර්එස්පී පීඑස්සී
13.03.2007 - 25.06.2007

 

 

කර්නල් බීඒ පෙරේරා ආර්එස්පී පීඑස්සී
25.06.2007 - 07.08.2007

බ්‍රිගේඩියර් බීඒ පෙරේරා ආර්එස්පී පීඑස්සී
07.08.2007 - 01.03.2008

බ්‍රිගේඩියර් එස්ඩීටී ලියනගේ ආර්ඩබ්ලිව්පී පීඑස්සී
01.03.2008 - 06.11.2008

 

 

කර්නල් අයිපී රණසිංහ ආර්ඩබ්ලිව්පී ආර්එස්පී පීඑස්සී
06.11.2008 - 03.01.2009

කර්නල් ඒඑස් විජේවික්‍රම(වැඩ බලන)
01.03.2009 - 12.04.2009

කර්නල් අයිපී රණසිංහ ආර්ඩබ්ලිව්පී ආර්එස්පී පීඑස්සී
12.04.2009 - 03.07.2009

කර්නල් ඩීටී ගමගේ පීඑස්සී (වැඩ බලන)
03.07.2009 - 03.08.2009

බ්‍රිගේඩියර් අයිපී රණසිංහ ආර්ඩබ්ලිව්පී ආර්එස්පී පීඑස්සී
03.08.2009 - 25.02.2010

කර්නල් ඒඑස් විජේවික්‍රම
25.02.2010 - 22.11.2010

බ්‍රිගේඩියර් ඒඑස් විජේවික්‍රම
22.11.2010 - 11.05.2012

කර්නල් ඩීටී ගමගේ පීඑස්සී
11.05.2013 - 01.03.2013

බ්‍රිගේඩියර් ඩීටී ගමගේ පීඑස්සී
01.03.2013 - 21.06.2013

බ්‍රිගේඩියර් එන්අයි ද සිල්වා ආර්එස්පී(වැඩ බලන)
21.06.2013 - 07.10.2013



බ්‍රිගේඩියර් ආර්ඩීයූ රාජපක්ෂ ආර්එස්පී පීඑස්සී
07.10.2013 - 07.09.2016




බ්‍රිගේඩියර්ඩීටී ගමගේ පීඑස්සී
07.09.2016 - 29.09.2016

බ්‍රිගේඩියර් ඒඑල්පීඑස් තිලකරත්න ආර්ඩබ්ලිව්පී ආර්එස්පී යූඑස්පී පීඑස්සී
29.09.2016 - 03.01.2019

කර්නල් එස්ඩබ්ලිව්එම් ප්‍රනාන්දු ඩබ්ලිව්ඩබ්ලිව්වී ආර්ඩබ්ලිව්පී ආර්එස්පී යූඑස්පී පීඑස්සී
03.01.2019 - අද දින දක්වා