Header Sinhala

ශ්‍රී ලංකා සන්නාහ සන්නද්ධ බළකාය

දෛවයේ කැඳවුම කොතැනද

රෙජිමේන්තු මධ්‍යස්ථාන සේනා විධායකවරුන්

ලුතිතන් කර්නල් ඩීවීඒස්වයි කුලතුංග පීඒස්සී
04.11.1994 - 01.09.1995
කර්නල් ඩීවීඒස්වයි කුලතුංග යූඑස්පී පීඒස්සී
01.09.1995 - 14.12.1995

ලුතිතන් කර්නල් ජීඒ චන්ද්‍රසිරි යූඑස්පී පීඒස්සී
14.12.1995 - 16.02.1996

 

 

කර්නල් ජී බාලසූරිය යූඑස්පී පීඒස්සී
16.02.1996 - 31.03.1997

 

 

කර්නල් එම්පී පීරිස් ආර්ඩබ්ලිව්පී ආර්එස්පී පීඑස්සී
31.03.1997 - 20.09.1998

ලුතිතන් කර්නල් එන් උඩවත්ත ආර්එස්පී පීඑස්සී
20.09.1998 - 22.05.1999

කර්නල් ආර්එම්ජේඒ රත්නායක ආර්එස්පී
22.05.1999 -10.01.2000


=ලුතිතන් කර්නල් එන් උඩවත්ත ආර්එස්පී පීඑස්සී
01.10.2000 - 15.08.2000

මේජර් එස්ඩීටී ලියනගේ ආර්ඩබ්ලිව්පී පීඑස්සී
15.08.2000 - 13.10.2000
ලුතිතන් කර්නල් එස්ඩීටී ලියනගේ ආර්ඩබ්ලිව්පී පීඑස්සී
13.10.2000 - 27.11.2000

ලුතිතන් කර්නල් එන් උඩවත්ත ආර්එස්පී පීඑස්සී
27.11.2000 - 17.03.2001

 

 

කර්නල් ආර්එම්ජේඒ රත්නායක ආර්එස්පී යූඑස්පී
19.03.2001 -06.05.2002

කර්නල් එම්පී පීරිස් ආර්ඩබ්ලිව්පී ආර්එස්පී පීඑස්සී
06.05.2002 - 26.12.2002

කර්නල් යූඒබී මැදවල පීඑස්සී
26.12.2002 - 28.01.2005


කර්නල් එන් උඩවත්ත ආර්එස්පී පීඑස්සී
28.01.2005 - 06.11.2006


කර්නල් අයිපී රණසිංහ ආර්ඩබ්ලිව්පී ආර්එස්පී පීඑස්සී
05.11.2006 - 07.05.2007

කර්නල් ඒඑස් විජේවික්‍රම යූඑස්පී
07.05.2007 - 09.07.2008


බ්‍රිගේඩියර් ආර්එම්ජේඒ රත්නායක ආර්එස්පී යූඑස්පී එල්එම්ඩීසී
09.07.2008 - 26.11.2009

බ්‍රිගේඩියර් අයිපී රණසිංහ ආර්ඩබ්ලිව්පී ආර්එස්පී පීඑස්සී
26.11.2009 - 09.02.2012

කර්නල් එන්අයි ද සිල්වා ආර්එස්පී
09.02.2012 - 01.03.2013
බ්‍රිගේඩියර් එන්අයි ද සිල්වා ආර්එස්පී
01.03.2013 - 21.09.2015

බ්‍රිගේඩියර් ඩීටී ගමගේ පීඑස්සී
21.09.2015 - 31.03.2017

කර්නල් ජීඩී සූරියබණ්ඩාර
28.04.2017 - 14.02.2018
බ්‍රිගේඩියර් ජීඩී සූරියබණ්ඩාර
14.02.2018 - 19.03.2019

බ්‍රිගේඩියර් එම්ජීටීඩී රත්නසේකර යූඑස්පී
21.03.2019 - 26.12.2019

 

බ්‍රිගේඩියර් එම්එස් දේවප්‍රිය යූඑස්පී
27.12.2019 - 05.08.2021