Header Sinhala

ශ්‍රී ලංකා සංඥා බළකාය

ස්ථීර ක්ෂණික

4 වන රෙජිමේන්තුව - ශ්‍රී ලංකා සංඥා බලකාය

4වන සංඥා රෙජිමේන්තුව 1991 ජුනි 05 වන දින පනාගොඩ දී යුධ හමුදා ජනපදයේ දී එහි ආරම්භයේ සිට අනුරාධපුර පිහිටා ඇති එහි වර්ථමාන පිහිටුම දක්වා වසර 22 ට වැඩි ප්‍රෳඩ ඉතිහාසයකට උරුමකම් කියයි.දිවයින පුරා සන්නිවේදනය සහ අභ්‍යන්තර ආරක්ෂන මොහයුම් යන දෙයාකාරයෙන් වූ පූර්ව ස්ථානගත කිරීම් හේතුවෙන් මෙම ඒකකයේ සියලුම නිලධාරීන් උසස් වෘත්තීමය නිපුනතාවයකට සහ සටන්කාමී සූදානම් බවකට හිමිකම් කියයි ඒ ආකාරයෙන් මෙම ඒකකය 1991 ජූලි මස සිට 1992 ජනවාරි මස දක්වා නුවරද" 1992 ජනවාරි මස සිට 1994 අගෝස්තු මස දක්වා කල්ලඩි හි ද සිට 1994 අගෝස්තු සිට 1995 ජූලි දක්වා පනාගොඩ හි ද 1995 සිට 2007 දක්වා වාසවිලන් හි ද අවසන් වෂයෙන් අනුරධපුරයෙහි ද පිහිටා තිබුණි. මෙම ඒනනය දිගින් දිගටම සංඥා බලකායෙහි කාර්යභාරය හා කර්තව්‍යය සිදු කරන ලද්දේ කාර්යක්ෂම ලෙස සහ ඉක්මන් ලෙස වන්නි ආරක්ෂක සේනා මූලස්ථානයේ වගකීම් සහගත භූමි ප්‍රදේශය යටතේ ප්‍රවීණ යුධ යමුදා සාමාජිකයන් ලෙසින් ය.

ලුතිතන් කර්නල් එචඑම් චිත්‍රරන්ජන් 1991.06.05 - 1993.07.30
ලුතිතන් කර්නල් වයිඑස්ඒ ද සිල්වා පීඑස්සී 1993.07.31 - 1996.01.10
ලුතිතන් කර්නල් එස්ඒපීපී සමරසිංහ පීඑස්සී 1996.01.11 - 1996.02.29
මේජර් සී වීරතුංග 1996.03.01 - 1996.06.14
ලුතිතන් කර්නල් එච්එම්එච්ඒ හේරත් පීඑස්සී 1996.06.15 - 1997.07.15
ලුතිතන් කර්නල් ඒටී බනගොඩ ආර්එස්පී 1997.07.16 - 1999.12.02
මේජර් එ්ආර් සමරසිංහ 1999.12.03 - 2000.01.24
මේජර් ජේඑන් වික්‍රමාරච්චි 2000.01.25 - 2001.11.28
මේජර් එන්එම් හෙට්ටිආරච්චි පීඑස්සී 2001.11.29 - 2002.02.20
මේජර් එච්පී සෙනෙවිරත්න 2002.02.28 - 2002.08.07
මේජර් එන්එම් හෙට්ටිආරච්චි පීඑස්සී 2002.08.08 - 2003.03.20
ලුතිතන් කර්නල් එන්එම් හෙට්ටිආරච්චි පීඑස්සී 2003.03.21 - 2004.05.10
මේජර් කේඑම්ආර්පී කරුණාතාලක පීඑස්සී 2004.05.11 - 2005.05.13
ලුතිතන් කර්නල් කේඑම්ආර්පී කරුණාතාලක පීඑස්සී 2005.05.14 - 2005.11.02
ලුතිතන් කර්නල් එච්පී සෙනෙවිරත්න 2005.11.03 - 2007.01.03
මේජර් අාර්ජේපී සෙනෙවිරත්න 2007.01.04 - 2007.10.10
ලුතිතන් කර්නල් අාර්ජේපී සෙනෙවිරත්න 2007.10.11 - 2009.02.14
ලුතිතන් කර්නල් එල්එස්පී පෙරේරා 2009.02.15 - 2010.10.09
ලුතිතන් කර්නල් ඩබ්ලිව්ජී ඩයස් 2010.10.10 - 2012.06.24
ලුතිතන් කර්නල් එම්ඒඒජේ කුලරත්න පීඑස්සී 2012.07.16 - 2013.12.05
ලුතිතන් කර්නල් එස්එම් අතුකෝරල පීඑස්සී 2013.12.06 - 2016.02.05
ලුතිතන් කර්නල් ඒකේඩී අදිකාරි 2016.02.06 - 2018.02.28
ලුතිතන් කර්නල් පීපීසී පෙරේරා පීඑස්සී 2018.02.28 - 2020.03.03
ලුතිතන් කර්නල් ඒඑම්ටී අමරකෝන් පීඑස්සී 2020.03.04 -
ලුතිතන් කර්නල් එම්ඒඩීඑස් මුතුගල යූඑස්පී
මේජර් ආර්ඩීආර්එම් ප්‍රනාන්දු ආර්එස්පී යූඑස්පී පීඑස්සී
ලුතිතන් කර්නල් ආර්ඩීආර්එම් ප්‍රනාන්දු ආර්එස්පී යූඑස්පී පීඑස්සී මේ දක්වා